Kurs rejestratorka medyczna
Kurs rejestratorka medyczna jest przeznaczony dla osób mających zainteresowania medyczne, które chcą pracować w placówkach służby zdrowia. Kurs przygotowuje do pracy w zawodzie rejestratorki medycznej. Oferta skierowana jest w szczególności dla osób, które pragną podjąć pracę w recepcjach placówek służby zdrowia, prywatnych gabinetach medycznych, szpitalach, sanatoriach, punktach usług medycznych. Z pewnością program kursu będzie odpowiedni dla osób, które chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe. Kursy dają możliwość uzyskania i uzupełnienia wiedzy i umiejętności niezbędnej do profesjonalnego prowadzenia sekretariatu medycznego. Profesjonalna obsługa pacjentów w placówkach medycznych jest poświadczona przez certyfikat ukończenia szkolenia.
Kto może być uczestnikiem kursu?
Szkolenie przeznaczone jest dla osób posiadających wykształcenie średnie lub wyższe, wykazujących się życzliwością i cierpliwością w kontaktach z ludźmi.
Czym zajmuje się rejestratorka medyczna?
Osoba zajmująca stanowisko rejestratorki/ sekretarki medycznej organizuje pracę sekretariatu/recepcji medycznej. Do jej obowiązków należy umawianie terminów wizyt pacjentów, kierowaniem ich do właściwych pracowników i placówek służby zdrowia, przyjmowanie zgłoszeń, obsługa urządzeń biurowych oraz prowadzeniem dokumentacji medycznej. Po kursie rejestratorka medyczna zna zasady funkcjonowania firmy medycznej oraz zasady obiegu dokumentów.
Kurs rejestratorka medyczna – jak wygląda?
Czas trwania kursu wynosi 30 godzin. Program szkolenia obejmuje zajęcia o tematyce:
- zasady pracy w służbie zdrowia
- zarządzanie recepcją, organizacja pracy sekretariatu medycznego
- sprawozdawczość w pracy rejestratorki medycznej
- prowadzenie dokumentacji medycznej
- profesjonalna obsługa pacjenta i poznanie zasad komunikacji
Kurs ma na celu przede wszystkim przygotować kursantów do pracy w charakterze rejestratorki medycznej.
Po ukończeniu kursu uczestnik zajęć będzie znał rodzaje dokumentacji medycznej, określi zasady jej obiegu.
W szczególności uczestnik potrafi:
- przyjmować zgłoszenia pacjentów,
- weryfikować dane w bazach elektronicznych z zachowaniem przepisów o ochronie danych osobowych i tajemnicy oraz etyki zawodowej,
- przyjmować materiały do badań z zastosowaniem procedur sanitarno – higienicznych,
- wydawać wyniki z zastosowaniem obowiązujących przepisów,
- używać podstawowego sprzętu biurowego,
- używać podstawowy sprzęt biurowy,
- prowadzić, klasyfikować i przechowywać dokumentację medyczną,
- prowadzić rejestry medyczne,
- sporządzać dokumenty zgodnie ze swoimi kompetencjami,
- wypełniać, na zlecenie lekarza skierowania, zaświadczenia,
- sporządzać odpisy dokumentów,
- sprawozdania z realizacji świadczeń medycznych,
- profesjonalnie komunikować się z pacjentem i pozostałym personelem medycznym.
Czas realizacji zajęć jest dostosowany do potrzeb uczestników, istnieje możliwość przeprowadzenia kursu w systemie weekendowym, jak również w ciągu tygodnia, w godzinach popołudniowych.
Kurs prowadzi osoba z przygotowaniem medycznym, doświadczeniem w prowadzeniu sekretariatu medycznego oraz doświadczeniem w prowadzeniu kursów/szkoleń o tej tematyce.
Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują zaświadczenie zgodne z wymogami Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (t.j. Dz. U. 2023 r., poz. 2175).