Życie internatu

Finał Wojewódzki Mistrzostw Małopolski Juniorek 2021!

Gratulacje!

Mieszkanki internatu, uczennice ZSOS nr 2 w Krakowie Ewa, Ola, Joasia, Emilia, Wiktoria, Natalia, Karolina i Aleksandra grające w Klubie SMS SPARTA UJ Kraków zajęły II miejsce w Finale Wojewódzkim Mistrzostw Małopolski Juniorek 2021!

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta z Małopolski do naszego internatu w nowym roku szkolnym!

 


Dzień życzliwości w internacie

Nauczyciel wychowawca pani Zofia Rostworowska zorganizowała  na terenie internatu Pocztę Walentynkową oraz zapoznała uczniów z postacią Św. Walentego.  Młodzież przygotowane przez siebie kartki  z życzeniami wrzucała do przygotowanej skrzynki. W dniu 14 lutego 2021r. kartki zostały doręczone młodzieży. Wychowawcy, dziękują za bardzo miłe życzenia, które odebrali w poczcie walentynkowej.

Walentynki Walentynki Walentynki


Tłusty czwartek w internacie

Dla podtrzymania tradycji związanych ze świętowaniem Tłustego czwartku nauczyciel wychowawca pani Anna Zomerfeld zapoznała młodzież z historią Tłustego czwartku, opracowała dekorację oraz przygotowała świąteczny poczęstunek. Szkoda, że najsmaczniejszy dzień w roku jest tylko jeden!

tłusty czwartek tłusty czwartek tłusty czwartek

tłusty czwartek tłusty czwartek tłusty czwartek


Wyjście do Muzeum Narodowego w Krakowie

W dniu 7 lutego 2021 roku odbyło się wyjście kulturalne do Muzeum Narodowego w Krakowie na monograficzną wystawę twórczości polskiego malarza Szymona Czechowicza. Celem wyjścia było kształtowanie wrażliwości estetycznej wychowanków internatu poprzez aktywny odbiór sztuki, rozbudzenie indywidualnych zainteresowań dziedzictwem kulturowym oraz wyrabianie umiejętności wnikliwej obserwacji dzieł sztuki. Wycieczkę zorganizował, zapoznał z estetyką baroku oraz oprowadził po wystawie nauczyciel i artysta Adam Hanczakowski.

Ta wyjątkowa wystawa jest pierwszą próbą ukazania artyzmu Czechowicza. Prezentuje dzieła mistrza sprowadzone z wielu muzeów i kościołów z Polski, Francji, Litwy, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Włoch. Tylko nieliczne z ponad 200 eksponatów gościły w salach muzealnych.

Muzeum Narodowe Muzeum Narodowe Muzeum Narodowe