Informacje

 


Internat jest integralną częścią Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie. Zapewniamy opiekę i wychowanie uczniom uczącym się poza miejscem stałego zamieszkania. Prowadzimy działalność podczas całego roku szkolnego, z wyjątkiem ferii letnich i zimowych oraz wiosennej i zimowej przerwy świątecznej. Internat dysponuje 35 – miejscami w pokojach dwuosobowych. Pokoje są estetycznie i funkcjonalnie wyposażone. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczone jest pomieszczenie socjalne z pełnym wyposażeniem, węzeł sanitarny oraz Wi-Fi. Uprawnionym do zamieszkania w Internacie jest uczeń, który złożył wniosek o przyjęcie do Internatu w sekretariacie ZJEWM (wniosek można pobrać w zakładce Rekrutacja).

KWATEROWANIE  UCZNIÓW (ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH SPORTOWYCH NR 2) ODBYWA SIĘ TYLKO W OBECNOŚCI RODZICÓW LUB OPIEKUNÓW PRAWNYCH.

W dniu zakwaterowania Rodzice są zobowiązani do podpisania umowy w sprawie pobytu dziecka w Internacie, w roku szkolnym 2023/2024. Umowę należy podpisać w dwóch egzemplarzach. Jeden egzemplarz zostaje w Internacie, a drugi jest dla rodziców/ opiekunów prawnych. Umowy oraz pozostałe dokumenty (druk zameldowania, karta informacyjna, oświadczenia) będą dostępne w Internacie, w dniu zakwaterowania.

Do podpisania umowy rodzice  powinni posiadać dowód osobisty, a opiekunowie prawni dodatkowo inne dokumenty, potwierdzające powierzenie opieki nad dzieckiem.

UCZNIOWIE SZKOŁY POLICEALNEJ PODPISUJĄ UMOWĘ OSOBIŚCIE (NIE JEST KONIECZNA OBECNOŚĆ RODZICA LUB OPIEKUNA PRAWNEGO). Uczniowie szkoły policealnej powinni posiadać dowód osobisty do zameldowania i podpisania umowy i innych dokumentów.

W przypadku niepodpisania umowy przez rodziców/ prawnych opiekunów w dniu 3.09.2023 r., uczeń  zostanie skreślony z listy mieszkańców Internatu.

W przypadku rezygnacji z miejsca w Internacie, bardzo prosimy o natychmiastowe powiadomienie: e-mail:  internat@zjewm.krakow.pl lub sekretariat@zjewm.krakow.pl

Do Internatu należy przywieźć tylko niezbędne rzeczy osobiste:

 • pościel(poszwa, poszewka, prześcieradło),
 • odzież i obuwie odpowiednie do pory roku,
 • piżama i przybory toaletowe,
 • klapki pod prysznic oraz obuwie do chodzenia po internacie,
 • ręcznik, środki higieny osobistej oraz papier toaletowy,
 • odzież sportowa,
 • kubek, talerz do osobistego użytku, sztućce, naczynia do ewentualnego przygotowywania posiłków, duży pojemnik plastikowy do przechowywania naczyń i sztućców oraz podpisany pojemnik plastikowy do przechowywania żywności w lodówce,
 • przybory szkolne,

Internat zapewnia dla każdego mieszkańca: kołdrę, poduszkę, koc, środki do dezynfekcji rąk oraz podstawowe środki czystości.

 

Opłaty za Internat ustalone na rok szkolny 2023/2024:

 •  200 zł  (opłata za zakwaterowanie, regulowana do 10 dnia każdego miesiąca)

Budynek Zespołu jest usytuowany przy Rondzie Kocmyrzowskim, liczne połączenia autobusowe i tramwajowe zapewniają dogodny dojazd do wszystkich części Krakowa.

Przykładowy dojazd do Internatu:

 • tramwaje: 1, 5, 9, 14, 52
 • autobusy: 142, 152, 172, 572

mail: internat@zjewm.krakow.pl