Pierwsza rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele św. Mikołaja w Krakowie odbyła się uroczysta Msza Święta pod  przewodnictwem Abpa Marka Jędraszewskiego z udziałem Pracowników i Słuchaczy Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych dla Dorosłych im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie.

W uroczystościach uczestniczyli również m. in.: kard. Peter Kodwo Appiah Turkson,- Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, abp Zbigniew Stankiewicz, -metropolita Rygi oraz Jarosław Gowin – wiceprezes Rady Ministrów, oraz środowisko pielęgniarek i położnych.

Podczas homilii Metropolita Krakowski zacytował słowa kardynała Karola Wojtyły, które wypowiedział na pogrzebie bł. Hanny: „Dziękujemy Ci Pani Hanno, za to, że byłaś wśród nas; że byłaś taka, jaka byłaś. Dziękują Ci za to opiekunki chorych, siostry zakonne, pielęgniarki, młodzież akademicka – cały Kościół krakowski. Dziękuję Ci za to, jako biskup Kościoła krakowskiego. Byłaś dla mnie ogromną pomocą i oparciem. A raczej dziękujemy Bogu za to, że byłaś wśród nas taka, jaka byłaś – z tą Twoją wielką prostotą, z tym wewnętrznym spokojem, a zarazem z tym wewnętrznym żarem; że byłaś wśród nas jakimś wcieleniem Chrystusowych błogosławieństw z Kazania na Górze; zwłaszcza tego kiedy mówił: Błogosławieni miłosierni. Dziękujemy Panu Bogu za to życie, które miało taką wymowę, które pozostawiło nam takie świadectwo; tak bardzo przejrzyste, tak bardzo czytelne…”. Hanna Chrzanowska była prekursorką pielęgniarstwa domowego i rodzinnego.

Msza Święta odbyła się w pierwszą rocznicę poświęcenia Sztandaru Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych dla Dorosłych im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie.

Chór Rodzinny przy Sanktuarium św. Jana Pawła II przygotował oprawę muzyczną Mszy Świętej.

Chór zaśpiewał m. in.:

– Hanno Chrzanowska, SJ. Ziemiański

– Zwycięzca śmierci

– Otwórz me oczy o Panie

– Baranki młode

– Otrzyjcie już łzy płaczące

 

Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska:

Copyright © 2010-2020 Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego